• آدرس : مشهد- خیابان امام رضا(ع) 55 - پلاک 5 - شماره ثبت : 1933
  • شماره تماس : 05138591361

کودکان به محبت شما نیاز دارند

کودکان به محبت شما نیاز دارند
0703

بچه ها دور از دنیای مادی ما آدم ها، چه در یک خانواده متمول باشند چه یک خانواده فقیر به عشق و محبت و دوست داشته شدن نیاز دارند. دنیای کودکان مملو از احساس و عواطف ناب و پاک است که همواره در جستن آن هستند و باید به موقع و از راه صحیح به آن پاسخ داده شود.

کودکان بد سرپرست و بی سرپرست
کودکان بد سرپرست و بی سرپرست

حال یک کودک بدون پشتوانه عاطفی و حتی مادی را تصور کنید که متاسفانه از پدر و مادر محروم هستند و کسی نیست که او را یاری کند. گناه این کودک چیست؟ انگار سرنوشت، این کودکان را به دست حادثی تلخ سپرده که خودشان در بروز آن نقشی نداشتند و همین بی‌گناهی آن‌ها، بیشتر از هر چیز دیگر آتش به دل انسان‌های نوع‌دوست می‌اندازد.

دیدن انسان‌هایی که در حال رنج کشیدن هستند، احساسات آدمی را جریحه‌دار می‌سازد. حال اگر این انسان‌ها، کودکان بی‌سرپرست باشند که دست تقدیر و حوادث مثل بیماری‌های شدید پدر و مادر، اعتیاد پدر و مادر و یا خودخواهی های آن‌ها که در نهایت به طلاق انجامیده، آنها را به چنین روزی انداخته است. دیدن  چنین کودکان معصومی حس نوع‌دوستی و انسان‌دوستی و همیاری را در دل‌ها برمی‌انگیزاند و انسان را به فکر فرو می‌برد.

شاید شما هم از نزدیک کودکان بی سرپرست و یا بدسرپرست را دیده باشید. آن‌ها به علت نبود آغوش پرمهر مادر و نوازش‌های ارزشمند پدر، محتاج محبت از هر انسان نجیب و شرافتمندی هستند. البته این کودکان نمی‌خواهند مردم به آن‌ها از روی ترحم محبت کنند، آن‌ها ترحم را متوجه می‌شود. همین‌که به آن‌ها همانند یک انسان عادی نگاه و به آن‌ها احترام گذاشته شود کافی است. آن‌ها به محبت و دوست داشته شدن عاشقانه نیاز دارند.

خوشبختانه انسان‌های باکرامت و پرمهری فراوانی هستند که جای خالی پدر و مادر این کودکان را پر می‌کنند و دست محبت بر روی این عزیزان می‌کشند. خیلی از عزیزان در عین گمنامی و فقط برای رضای خالق خود به زیباترین شکل برای خدمت به نیازمندان تلاش می‌کنند.

نکته مهمی که در رابطه به این کودکان وجود دارد این است که آن‌ها علاوه بر نیازهای مادی مثل سرپناه، خوراک، پوشاک، تحصیل و بهداشت و درمان، به محبت، دوست داشته شدن و موردتوجه قرار گرفتن نیاز دارند. محبتی که واقعی باشد.

شاید آن ها پدر یا مادر نداشته باشند اما وجود شما حامیان عزیز می تواند جای خالی آن ها را تا حد زیادی پر کند و بسیار تاثیرگذار باشد.از حامی شدن شما بسیار متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *