• آدرس : مشهد- خیابان امام رضا(ع) 55 - پلاک 5 - شماره ثبت : 1933
  • شماره تماس : 05138591361

کمک آنلاین به خیریه

کمک آنلاین به خیریه
0803
کمک کردن به نیازمندان و مستمندان هر انسانی را سبک بال و آسوده کرده و گویی او را از  غل و زنجیر کینه و خودخواهی جدا می کند و به اون طعم واقعی زندگی و رهای میچشاند ، حال چه خوب است این کمک های ما به دانش آموزان و دانشجویان نیازمند و علاقه مند به تحصیل به صورت کمک آنلاین به خیریه باشد.

کمک آنلاین به خیریه چگونه انجام می‌شود؟

درروزهایی که مشکلات اقتصادی گریبان بسیاری از هموطنانمان را گرفته است، وظیفه داریم با همراهی همدیگر در کنار نیازمندان و محرومان باشیم و کمک‌ آنلاین به خیریه‌ها و نیازمندان را دریغ نکنیم. در جامعه ما افراد به روش‌های گوناگون می‌توانند در مسیر یاری نیازمندان گام بردارند، برخی از مردم به صورت داوطلبانه و حضوری در مراکز حمایت از کودکان بی‌سرپرست، آسایشگاه‌های سالمندان و معلولان و… فعالیت می‌کنند و بسیاری دیگر به صورت کمک‌های نقدی همراه محرومان هستند.

در واقع هر فرد با توجه به توانایی و شرایطی که دارد مسئولیت اجتماعی خود را انجام می‌دهد. در این گزارش قصد داریم شما را با روش‌ و چگونه پرداخت کمک‌های نقدی به خیریه بنی هاشمی آشنا کنیم تا در صورت تمایل به ایتام و کودکان بی‌سرپرست کمک کرده و یاری رسان روزهای تلخ آنها باشید.

نحوه کمک آنلاین به خیریه

شما می‌توانید کمک‌ های آنلاین خود را به خیریه پرداخت کرده و در راه حمایت مالی از دانش آموز مورد نظرتان اقدام کنید. برای این کار پس از ارتباط با روابط عمومی خیریه علوی با خلاصه‌ای از شرایط زندگی وی، مبلغ مورد نظر خود را جهت کمک تعیین نمایید.

پس از آن شما میبایست کمک‌های نقدی خود را به کودکان بی‌سرپرست و ایتام هدیه دهید. توجه کنید که بسیاری از این کودکان به دلایل متعددی چون از دست دادن والدین دچار مشکلات عدیده‌ای هستند و کمک آنلاین به خیریه شرایط زندگی آنها را دگرگون خواهد کرد. توانایی پرداخت هزینه تحصیل، تامین مخارج زندگی، تامین سرپناه و… همگی اقداماتی است که خیرین با پرداخت وجوه خود انجام می‌دهند

چگونه به دیگران کمک کنیم ؟

از دیدگاه روانشناسی افرادی که کمک کردن به دیگران را (اعم از انسان، حیوان و گیاهان) یکی از دغدغه های اصلی خود می بینند، به بالاترین جایگاه انسانی رسیده اند. طبق نظریه مزلو (که همگی با آن آشنا هستید) انسان ها مراتب نیازها را طی می کنند.

کسانی که به نیازهای سطح پایین توجه می کنند و فقط به فکر خودشان هستند بیشتر مستعد بیماریهای روانی و قلبی-عروقی هستند. از آن طرف افرادی که برای دیگران قدم برمی دارند، پرشور، آسوده، ضد بیماری، ارزشمند و مقبول همگان هستند. خب چرا ما وجدانی آسوده و نفسی از اعماق راحتی نداشته باشیم؟

کمک به نیازمندان از دیدگاه قرآنی

یکی از موانع سقوط انسان که از نظر قرآن کریم، در ردیف نماز است، خدمت به خلق خداست. اساساً آیات نورانی قرآن بر انفاق و نماز به صورت توأمان تأکید می‌ورزد، به گونه‌ای که در آیات متعدّدی، در کنار تأکید بر اقامه نماز، بر رسیدگی به مخلوقات و دستگیری از بندگان خدای تعالی پافشاری کرده است.

قرآن مى فرماید: «ما أنفقتُم من شى ء فهو یُخلِفُه» (سوره سبأ، آیه 39) یعنى هر چیزى را انفاق كنید پاداش دارد؛ چه كم باشد چه زیاد؛ كمك ناچیز هم مى تواند در جاى خود نقش داشته باشد، گاهى یك برگ زرد در یك حوض آب كشتى چندین مورچه مى شود.

کمک و احسان به نیازمندان از نگاه امام رضا علیه السلام

حقیقت آن است که هر چیزی که در راه خدا و برای رضایت و خشنودی پروردگار داده شود اگر چه کم باشد نزد خداوند بزرگ و زیاد است. امام رضا (ع) در این باره می فرماید: در هزینه زندگی میانه روی کن! به هنگام دارایی و نداری، و همچنین در احسان و نیکی کردن، چه کم باشد و چه زیاد. به درستی که خداوند تبارک و تعالی بخشش پارهای از یک دانه خرما را بزرگ می دارد. به حدی که در روز قیامت آن را به اندازه کوه احد بزرگ جلوه می دهد.

کمک به نیازمندان از دیدگاه رسول خدا

«قال رسول الله – صلی الله علیه و آله – : مَن اَصبَحَ لاَیهتَمُّ بِاُمُورِ المُسلِمینَ فَلَیسَ مِنهُم و مَن سَمِعَ رَجُلاً ینادِی یالَلمُسلِمینَ! فَلَم یجِبهُ فَلَیسَ بَمُسلِمٍ».

«پیامبر اکرم – صلی الله علیه و آله – فرمود: کسی که شب را به روز آورد و به امور مسلمانان رسیدگی نکند، پس از مسلمانان نیست و نیز هر که بشنود مردی از مسلمین فریاد رسی می خواهد و به او پاسخ ندهد، از مسلمین نیست».

کمک آنلاین به خیریه علوی مشهد 

جهت کمک به خیریه دانش آموزی علوی مشهد و پرداخت وجه به صورت آنلاین میتوانید مبلغ اهدایی مورد نظر خود را از طریق شماره حساب های زیر پرداخت کرده و سپس با بخش روابط عمومی ارتباط گرفته تا دانش آموز تحت حمایتتان به شما معرفی شود.

شماره حساب بانک ملت : 311349644

شماره حساب سپهر صادرات 0102181486000

شماره کارت بانک صادرات :6037691990154536 

شماره کارت بانک ملت :6104337770096608

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *