• آدرس : مشهد- خیابان امام رضا(ع) 55 - پلاک 5 - شماره ثبت : 1933
  • شماره تماس : 05138591361

تأمین بهداشت و درمان

تأمین بهداشت و درمان
2312

   در این جهت با متخصصین و پزشکان دلسوز و متعهد که به دنبال فعالیت بی ریا و خداپسندانه بودند جلساتی را در موسسه خیریه علوی مشهد برگزار و هر کدام از عزیزان تعهداتی را متقبل شدند که در نتیجه آن خانواده ها جهت امور درمان مستقیماً از طرف موسسه به ایشان و از هرز رفتن وقتشان در درمانگاه های عمومی جلوگیری شده و به صورت تخصصی نسبت به درمان اقدام گردد و نیز موسسه با مدیران نیکوکار داروخانه هایی در سطح شهر ارتباط داشته و در جهت تامین دارو رایگان برای مددجویان فعالیت می نماید.

بهداشت و سلامت کودکان بی سرپرست

عدم سرپرست مناسب برای کودکان را می توان از جمله مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر سلامت روان کودکان دانست .

کودکان بد سرپرست به کودکانی گفته می شود که والدین آن ها صلاحیت و شایستگی نگهداری از فرزندانشان را ندارند . کودکان بی سرپرست نیز به کودکانی گفته می شود که بدون هیچ سرپرستی هستند .

تاثیر خانواده در سلامت روان کودک

هیچ نهادی از لحاظ قدرت و تاثیرگذاری با خانواده برابری نمی کند . خانواده به عنوان نهادی که زمینه و بستر پرورش فرزندان را فراهم می سازد به شیوه های گوناگون بر رشد زیستی ، روانی ، هیجانی و اجتماعی آن ها تاثیر می گذارد . پیوندهای صمیمی در خانواده سلامت روانی کودک را پیش بینی می کند .

تأثیرات جدایی به مقدار زیادی وابسته به سنی است‌ که نوزاد از والدینش جدا می‌شود . از یک نظر جدایی از مادر ( یا والدین ) قبل از ۶ ماهگی تأثیرات مخرب سنین بعد را ندارد .کودکانی که از والدینشان بعد از ۶ ماهگی جدا می‌شوند ، معمولا تا درجاتی وابستگی قوی به والدین خود پیدا کرده‌اند و این حالت آسیب‌زاتر خواهد بود .

عوامل موثر بر بی سرپرستی و بدسرپرستی کودک

فقر

طلاق

فوت والدین

اعتیاد به مواد

الکلیسم

زندانی شدن

غیبت یکی از والدین

ابتلای والدین به بیماری لاعلاج جسمانی یا اختلال روانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *